Leki rozluźniające nieskuteczne w leczeniu bólów kręgosłupa

Leki rozluźniające mięśnie są powszechnie stosowane w przypadkach bólów w dolnej części kręgosłupa.

Badanie naukowe, którego wyniki opublikowano niedawno w Medscape wykazały, że jest to zupełnie nieskuteczna metoda leczenia – tylko 8% pacjentów obserwuje złagodzenie dolegliwości bólowych po podaniu środków rozluźniających.

W ramach metody Solvano uważamy, że środki rozluźniające mięśnie są nie tylko nieskuteczne, ale wręcz zwiększają ryzyko pogłębienia dysfunkcji kręgosłupa.

W naszej koncepcji usztywnienie mięśni okołokręgosłupowych jest rodzajem samoobrony organizmu, który stabilizuje w ten sposób kręgosłup.

Idąc dalej tym samym tokiem myślenia, uważamy, że masaż rozluźniający mięśnie grzbietu jest również niewskazany. Przynosi ulgę, ale jest ona zazwyczaj krótkotrwała – system nerwowy ponownie usztywnia mięśnie, by chronić kręgosłup.

Zabieg, który wykonujemy w gabinecie Solvano działa inaczej – usuwamy dysfunkcję kręgosłupa, która jest przyczyną bólu.

W efekcie, nie tylko ból zanika, ale również zmniejsza się napięcie mięśni, chociaż nie wykonujemy żadnych czynności rozluźniających.

Po prostu system nerwowy wyłącza obronny przykurcz mięśni, gdy tylko przyczyna zostanie usunięta.

 

Link do streszczenia badania w Medscape: https://www.medscape.com/viewarticle/954917?src=WNL_mdpls_210723_mscpedit_wir&uac=175297AK&spon=17&impID=3523039&faf=1#vp_2

Wykorzystujemy pliki cookies w celach statystycznych. Jeśli się na to nie zgadzasz, wyłącz obsługę cookies w swojej przeglądarce. Rozumiem