Przyspieszone leczenie złamań metodą RSQ1
Kość ramienna złamana na 12 fragmentów (upadek na nartach) — zdjęcie 1.
Rehabilitację metodą RSQ1 rozpoczynamy na drugi dzień po wypadku. Wykonany pięć tygodni później rentgen pokazuje pełny zrost, co dla badającego ortopedy jest bardzo zaskakujące, ponieważ złamanie jest bardzo skomplikowane, a pacjent ma 62 lata.
Na drugim zdjęciu widać zakres ruchu zaraz po zdjęciu unieruchomienia — wtedy rozpoczynamy aktywną rehabilitację. Czynności podstawowe jak podniesienie kubka z herbatą, sięgnięcie do czoła czy ubranie koszuli są niemożliwe. Po trzech tygodniach zakres ruchu jest jak na trzecim zdjęciu, a ręka jest mocna i w pełni sprawna. W szczególności pacjent wykonuje bez bólu wszystkie czynności życia codziennego, a także np. jeździ na rowerze górskim w terenie.
Co najważniejsze, w 8 tygodni od bardzo poważnego urazu wraca do wymagającej fizycznie pracy w charakterze lekarza lotniczego pogotowia ratunkowego.
Powyższy post opublikowałem dwa lata temu w maju 2019 roku. Od tego czasu pomogliśmy wielu pacjentom ze złamaniami kości, również w przypadkach, gdy przez wiele miesięcy nie rozpoczynał się zrost kości.
Nie informowaliśmy szerzej o możliwości przyspieszonego leczenia złamań, ponieważ mieliśmy tylko kilka urządzeń RSQ1, a w tej procedurze udostępniamy urządzenie pacjentom do domu.
W tej chwili mamy więcej urządzeń, dzięki czemu możemy śmielej zachęcać do skorzystania z naszej metody.
O tym jak wygląda procedura leczenia złamań metodą RSQ1 piszę w szczegółach na naszej stronie SOLVANO po linkiem: https://solvano.pl/urazy-i-choroby/zlamanie